PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ 25

W roku 2022 nasz projekt rozbudowy budynku wielorodzinnego na ul. Mlądzkiej był prezentowany na wystawie Plany na przyszłość 25.

Zobacz więcej

praga północ

W ramach warsztatów projektowych na opracowanie programu przemian w sferze gospodarczej i przestrzennej na wskazanym obszarze Pragi Północ przygotowaliśmy projekt który stał się elementem opublikowanych rekomendacji. W warsztatach wzięło udział 5 profesjonalnych zespołów architektów i specjalistów z takich dziedzin jak socjologia, psychologia, antropologia, kulturoznawstwo, ekonomia, zarządzanie itp. Każdy z zespołów opracował swoją koncepcję wielokierunkowego programu przemian realizowanego w oparciu o miejskie zasoby lokali użytkowych.

Zobacz PDF

„Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta?”

Z Agatą Twardoch rozmawiamy o pracy i życiu architektek. Wywiad z nami ukazał się w książce autorki „Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta?”

Zobacz PDF

Piekarnia

w poszukiwaniu nowych modeli adaptacji dziedzictwa architektury
W 2021 roku u progu pandemii wzięliśmy udział w interdyscyplinarnych pracach badawczych Open Heritage Praga Lab (https://ohpraga.pl/)
Celem projektu OpenHeritage jest poszukiwanie innowacyjnych narzędzi i modeli adaptacji oraz dalszego funkcjonowania dziedzictwa architektonicznego i urbanistycznego – budynków i przestrzeni, są zapomniane, zaniedbane, niedoceniane lub zagrożone. Celem tych modeli ma być wzmocnienie w tym procesie społeczności dziedzictwa.

Zobacz PDF

Pytanie na śniadanie

Osiedle tylko dla lokatorów bez dzieci
– czy to dobry pomysł?

Obejrzyj wywiad

Miasta jak betonowe patelnie – dlaczego
z rynków miast znikają drzewa?

Obejrzyj wywiad

Zalesie

Dom w stylu angielskim pod Warszawą.

Obejrzyj spot